Jak zajistit, aby vám baterie
v telefonu vydržela co nejdéle
Plně nabít – plně vybít. Tento postup je již mýtus
Jistě jste už alespoň jednou slyšeli, že byste svůj nový telefon měli před samotným používáním plně nabít a následně vybít. Tato kalibrace se používala dříve z důvodu přítomnosti paměťového efektu. Tento efekt však již dnešní modernizované baterie Li-Ion nemají – tudíž tento postup větší výdrži baterie nenapomůže, ba naopak.
- Rada od výrobce baterií Fulgur Battman: Baterie v telefonech nemají rády extrémy. Pokud je tedy necháte zcela vybít nebo naopak neustále nabíjet na 100%, vydrží vám kratší dobu. Doporučujeme tedy hlídat přiměřenou hladinu nabití, která by neměla dosahovat 100% a neměla klesnout pod 20%.
Nenechávejte baterii v telefonu dlouho vybitou
Když se vám telefon zcela vybije, měli byste ho dát nabíjet co nejdříve. Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete telefon nepoužívat a odložíte jej na delší dobu do šuplíku, můžete zmenšit kapacitu jeho baterie nebo ji v krajním případě znehodnotit úplně.
- Rada od výrobce baterií Fulgur Battman: V případě, že telefon nebudete delší dobu používat, nabijte jej alespoň na 50%.
Pár rad pro větší výdrž baterií v telefonech na závěr
Pokud chcete vaši baterii v telefonu udržet v nejlepší kondici, měli byste si tedy hlídat míru jejího nabití. Existují však také další rady a triky, které mohou zvýšit její živnost
- Lithiové baterie nikdy nenechávejte po dlouhou dobu ve velkém teple – ztrácejí kapacitu. Vyvarujete se tak pokládání telefonu na palubní desku či na jiné místo, kde přímo svítí slunce.
- Telefon nenabíjejte přes noc. K plnému nabití baterie v telefonu postačí zhruba tři hodiny. Pokud trvale budete nabíjet telefon přes noc, po čase se to rovněž projeví na menší kapacitě baterie.
- Po nabití vašeho telefonu jej opět nezapojujte do nabíječky. Tento postup se také negativně odráží na životnosti baterie.
novinky z našeho blogu